12 nádherných koupelen s výhledem na zahradu

12 nádherných koupelen s výhledem na zahradu

I když se to nezdá, zahrada a koupelna mohou jít krásně dohromady. Obojí spojuje prvek svěžesti, vody, znovuzrození a energie. Přinášíme vám pro inspiraci fotografie překrásných koupelen s výhledem na zahradu, přímo propojených se zahradou, a v některých případech umístěných v srdci zahrady.
1. Luxusní koupelna vkusně kombinuje prvky dřeva na koupelnovém nábytku s travertinovou dlažbou a šedou samostatně stojící vanou z umělého kamene. Do odkládací plochy z černé žuly je vsazeno černé umyvadlo. Pocit tepla a útulna dodává dekorace v měděném odstínu, skleněný lustr a barevné orchideje. Zadní stěna koupelny je celoprosklená a vede do zeleného zahradního kouta skrytého před zraky okolí zdí z přírodního kamene.
Koupelna spojená se zahradou
2. Koupelně vybudovaná v zimní terase udává barevný tón černá podlaha z přírodního kamene a solitérní vana, zvenku černá, zevnitř bílá. Strop je tvořen klasickým šikmým krovem z dřevěných trámů a skleněnou střechou otevírající pohled do zelené lesní vegetace. Přírodní ráz koupelny dokresluje umyvadlo vsazené do dřeveného stolku a dřevené odkládací police.
3. Dominantou této koupelny v minimalistickém nadčasovém stylu je ze dvou stran prosklený sprchový kout. Z jedné strany do něj vstoupíte skleněnými dveřmi, na protější straně je potom obří okno přes celou stěnu, skýtající pohled do krásné zahrady.
Koupelna s živou zelenou stěnou
4. Minimalistická moderna se sprchou v podobě vodopádu snášejícího se stropní plochou baterií. Vertikální křivky umocňuje živá zelená stěna, poskytující utěšující pohled do bohatých, popínavých rostlin.
Koupelna v exteriéru
5. Tato koupelna na zahradě je přímo uměleckým dílem. Podlaha z luxusního brazilského dřeva tvoří palubu v moři zelených rostlin, nesoucí skvostně bílou solitérní vanu. V podlaze je zabudováno ambientní osvětlení, které se násobeno odráží od šikmých oblých stěn vany. U vany stojí štíhlý zděný sloup připomínající skálu, ze které do vany tryská voda designovou plochou baterií. Koupající se může kochat opodál stojícím sousoším dvou postav v životní velikosti.
Koupelna s výhledem na moře
6. Přestože je tato koupelna otevřená ze dvou stran směrem na oceán a do zahrady s hustou vegetací, ve které nechybějí palmy, nechybí jí příjemně teplá atmosféra. Dosahuje jí díky výraznému prvku dřeva. Podlahu tvoří dlažba v dokonalé imitaci dřeva, do které je zapuštěna vana s vířivkou, opticky téměř propojená s hladinou venkovního bazénu za skleněnou stěnou. Dřevěné obložení stěn a dřevěný stůl s umyvadlem efekt útulna perfektně završují. Nad umyvadlem visí zrcadlo s tlustým dřevěným rámem. Po jeho obou stranách visí lampy v lehce rustikálním stylu.
Koupelna s patiem
7. Tato koupelna s nádechem koloniálního stylu je propojená se zahradním zákoutím skleněnou stěnou s vodorovnými dřevěnými příčkami. Venku pohled spočine na kamenné zdi, ze které trčí dlouhá kovová trubka s tryskajícím proudem vody, volně dopadajícím na venkovní dlažbu. Dominantou koupelny je solitérní bílá vana stojící u okna, jejíž bytelnost je opticky podtržena mramorovým soklem. Krásným detailem je mosazné madlo na vnější straně vany, které může sloužit jako věšák na ručníky.
Koupelna na zahradě
8. Koupelna citlivě zakomponovaná přímo do venkovní vegetace. Místo dlažby samostatné šlapáky z velkoformátových dlaždic, elegantní sprchová trubka sklánějící se ve volném prostoru jako další obří rostlina, a zeď s ornamentálními štukami a drobnou mozaikou v orientálním stylu, chránící soukromí.
Koupelna se solitérní vanou a výhledem do zeleně
9. Koupelna s propojením na zahradu laděná do bílé a zelené barvy. Čistá designová sanitární keramika a světle písková dlažba kontrastuje se zelení živé stěny uvnitř koupelny a s vegetací zahrady. Do té se uživatel koupelny dostane posuvným francouzským oknem. Soukromí lze dosáhnout spuštěním u stropu svinutých rolet. Samostatně stojící vana je zapuštěná mírně pod úrovní dlažby a obsypaná štěrkem, což dodává celku přírodní vzhled.
Koupelna s industriálním oknem
10. Koupelna s úžasným oknem s čtvercovými segmenty v industriálním stylu. Prosklené dveře s ocelovým rámem se otevírají přímo do krásné zahrady a na terasu. Před oknem stojí baculatá solitérní vana konstrastující s elegantní štíhlou baterií. Po ruce je odkládací stolek alias sedátko, na zdi potom dva pochromované držáky na ručníky. Vše na béžovém podkladě obkladů a dlažby s dokonalou kresbou přírodního kamene.
Chic koupelna v luxusní chalupě
11. Chic koupelna v luxusní chalupě laděná do bíla. Oválná solitérní vana stojící přímo pod oknem umocňuje průchod denního světla do místnosti. S převládající bílou barvou jemně kontrastuje černá kresba na mramorové dlažbě s ornamentálním vzorem uprostřed koupelny.
Vana s výhledem na oceán
12. Vířivka s výhledem na oceán skrz celoskleněnou stěnu dává pocit, že se koupete přímo v srdci přírody a že každou chvíli na vás šplouchne mořská vlna. Přes vířivku je položená odkládací plocha vypadající jako torzo starého kmene dotaženého z džungle. Voda přitéká jakoby malým vodopádkem nenápadnou speciální baterií položenou na bočnici vířivky.

Inspirovaly vás tyto originální nápady? Chcete-li navrhnout originální a luxusní koupelnu, obraťte se na olomoucké koupelnové studio Muebles (www.muebles.cz), které má v sortimentu mnoho specialit zejména španělské, portugalské a italské provenience.

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *